Ohmite B12J75RE
Part No.:
B12J75RE
Description:
RES 75 OHM 5% 12W AXIAL
Shipping
B12J75RE Information
Resistance:
75 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
12W
Temperature Coefficient:
±260ppm/°C
Size / Dimension:
0.313" Dia x 1.750" L (7.94mm x 44.45mm)