Assmann WSW Components A-TB508-HA03V
Part No.:
A-TB508-HA03V
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 3POS TOP ENT 5.08MM PCB
Shipping
A-TB508-HA03V Information
Series:
A-TB508
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
10 A
Voltage:
300 V