Assmann WSW Components A-TB500-TB03
Part No.:
A-TB500-TB03
Description:
TERM BLK 3POS TOP ENTRY 5MM PCB
Shipping
A-TB500-TB03 Information
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
16 A
Voltage:
250 V