Assmann WSW Components A-TB0350-06CWA01-BK
Part No.:
A-TB0350-06CWA01-BK
Category:
Wire to Board
Shipping
A-TB0350-06CWA01-BK Information
Positions Per Level:
6
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
7 A
Voltage:
300 V