Stackpole Electronics Inc ASRM2JA6K80
Part No.:
ASRM2JA6K80
Description:
RES 6.8K OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
ASRM2JA6K80 Information
Resistance:
6.8 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" Dia x 0.591" H (5.00mm x 15.00mm)