Stackpole Electronics Inc ASRM1JA820R
Part No.:
ASRM1JA820R
Description:
RES, SURGE, 1W, 820 OHM, 5%
Shipping
ASRM1JA820R Information
Resistance:
820 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Features:
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)