Stackpole Electronics Inc ASRM1JA51R0
Part No.:
ASRM1JA51R0
Description:
RES 51 OHM 5% 1W AXIAL
Shipping
ASRM1JA51R0 Information
Resistance:
51 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)