Stackpole Electronics Inc ASRM1JA510R
Part No.:
ASRM1JA510R
Description:
RES 510 OHM 5% 1W AXIAL
Shipping
ASRM1JA510R Information
Resistance:
510 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Features:
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)