Stackpole Electronics Inc ASRM1JA2K20
Part No.:
ASRM1JA2K20
Description:
RES 2.2K OHM 5% 1W AXIAL
Shipping
ASRM1JA2K20 Information
Resistance:
2.2 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)