ASPI0002-P001A.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | ASPI0002-P001A |
| Manufacturer | LOTES |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | SOIC |
| Number of Positions or Pins (Grid) | 8 (2 x 4) |
| Pitch - Mating | 0.050" (1.27mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Contact Finish Thickness - Mating | 15.0µin (0.38µm) |
| Contact Material - Mating | Phosphor Bronze |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Features | Board Guide, Closed Frame |
| Termination | Solder |
| Pitch - Post | 0.050" (1.27mm) |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post | Flash |
| Contact Material - Post | Phosphor Bronze |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Operating Temperature | - |
The following parts include "ASPI0002-P001A" in Silicon Labs ASPI0002-P001A.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.