AMFC20-1NZ.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | AMFC20-1NZ |
| Manufacturer | aimtec |
| Package/Case | - |
| Filter Type | - |
| Number of Lines | - |
| Impedance @ Frequency | - |
| Current Rating (Max) | - |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 1A |
| Voltage Rating - DC | 240mOhm (Typ) |
| Voltage Rating - AC | 2000V (2kV) |
| Operating Temperature | - |
| Ratings | -40°C ~ 105°C |
| Approval Agency | - |
| Features | - |
| Mounting Type | - |
| Size / Dimension | - |
| Height (Max) | - |
The following parts include "AMFC20-1NZ" in Silicon Labs AMFC20-1NZ.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.