AMC3302EVM.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | AMC3302EVM |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | - |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Channels per IC | 1 - Single |
| Amplifier Type | Isolation |
| Output Type | Differential |
| Slew Rate | - |
| -3db Bandwidth | - |
| Current - Output / Channel | 14 mA |
| Current - Supply (Main IC) | 29.5 mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 3V ~ 5.5V |
| Utilized IC / Part | AMC3302 |
| Contents | Board(s) |
The following parts include "AMC3302EVM" in Silicon Labs AMC3302EVM.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.