AM6685HLB.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | AM6685HLB |
| Manufacturer | Advanced Micro Devices |
| Package/Case | TO-100-10 Metal Can |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Type | General Purpose |
| Number of Elements | 1 |
| Output Type | Open-Emitter, ECL |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | - |
| 2mV | |
| Voltage - Input Offset (Max) | 15µA |
| Current - Input Bias (Max) | 30mA |
| Current - Output (Typ) | 22mA |
| Current - Quiescent (Max) | 80dB CMRR, 60dB PSRR |
| CMRR, PSRR (Typ) | 4ns |
| Propagation Delay (Max) | - |
| Hysteresis | -30°C ~ 85°C |
| Operating Temperature | - |
| Grade | - |
| Qualification | Through Hole |
| TO-100-10 |
The following parts include "AM6685HLB" in Silicon Labs AM6685HLB.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.