AM3665B124.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | AM3665B124 |
| Manufacturer | Anatech Electronics Inc. |
| Series | - |
| Package/Case | Monoblock, 3 PC Pad |
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Product Status | Active |
| Frequency | 3.665GHz Center |
| Impedance | 50Ohm |
| Bandwidth | 130 MHz |
| Insertion Loss | 1.17dB |
| Filter Type | Band Pass |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.354" L x 0.215" W (9.00mm x 5.45mm) |
| Height (Max) | 0.126" (3.20mm) |
The following parts include "AM3665B124" in Silicon Labs AM3665B124.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.