Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | AM1100-10-E |
| Manufacturer | Siargo Ltd |
| Series | AM1000 |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Package | 10 m/s |
| ProdictStatis | Gas |
| Sensing Range | 8V ~ 24V |
| Flow Sensor Type | - |
| Voltage - Input | I2C |
| Port Size | - |
| Switch Function/Rating | -10°C ~ 95°C |
| Material - Body | |
| Operating Temperature |
The following parts include "AM1100-10-E" in Silicon Labs AM1100-10-E.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.