Conesys AE770L12-10PZ
Part No.:
AE770L12-10PZ
Description:
CONN RCPT MALE 10POS GOLD CRIMP
Shipping
AE770L12-10PZ Information
Number of Positions:
10
Shell Size - Insert:
12-10
Orientation:
Z
Shell Finish:
Electroless Nickel
Current Rating (Amps):
7.5A
Voltage Rating:
600VDC