Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components AC07000002407JAC00
Part No.:
AC07000002407JAC00
Description:
RES 0.24 OHM 7W 5% AXIAL
Shipping
AC07000002407JAC00 Information
Series:
AC
Resistance:
240 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
7W
Features:
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:
-10/ -80ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 275°C
Size / Dimension:
0.295" Dia x 1.024" L (7.50mm x 26.00mm)