Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components AC05AT0001500JAC00
Part No.:
AC05AT0001500JAC00
Description:
RES 150 OHM 5% 5W AXIAL
Shipping
AC05AT0001500JAC00 Information
Series:
AC-AT
Resistance:
150 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
5W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
-10/ -80ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.295" Dia x 0.709" L (7.50mm x 18.00mm)