Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components AC04AT0001009JAC00
Part No.:
AC04AT0001009JAC00
Description:
RES 10 OHM 5% 4W AXIAL
Shipping
AC04AT0001009JAC00 Information
Series:
AC-AT
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
4W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
-10/ -80ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.217" Dia x 0.650" L (5.50mm x 16.50mm)