Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components AC03AT0008200JAC00
Part No.:
AC03AT0008200JAC00
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RES 820 OHM 5% 3W AXIAL
Shipping
AC03AT0008200JAC00 Information
Manufacturer:
Series:
AC-AT
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
820 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Composition:
Wirewound
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
100/ +180ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.189" Dia x 0.512" L (4.80mm x 13.00mm)