Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components AC01000002001JA100
Part No.:
AC01000002001JA100
Description:
RES 2K OHM 1W 5% AXIAL
Shipping
AC01000002001JA100 Information
Resistance:
2 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
100/ +180ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 275°C
Size / Dimension:
0.169" Dia x 0.433" L (4.30mm x 11.00mm)