Littelfuse Inc. 8.0SMDJ75CA-T7
Part No.:
8.0SMDJ75CA-T7
Description:
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AB
Shipping
8.0SMDJ75CA-T7 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
75V
Voltage - Breakdown (Min):
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
66.2A
Power - Peak Pulse:
8000W (8kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)