Littelfuse Inc. 8.0SMDJ54CA-T7
Part No.:
8.0SMDJ54CA-T7
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AB
Shipping
8.0SMDJ54CA-T7 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
92A
Power - Peak Pulse:
8000W (8kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)