74ABT125DB,118.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 74ABT125DB,118 |
| Manufacturer | Philips |
| Series | 74ABT |
| Package/Case | 14-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Number of Elements | 4 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Input Type | - |
| Output Type | 3-State |
| Current - Output High, Low | 32mA, 64mA |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 14-SSOP |
The following parts include "74ABT125DB,118" in Silicon Labs 74ABT125DB,118.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.