619391LF.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 619391LF |
| Manufacturer | SensComp, Inc. |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Turns Ratio - Primary:Secondary | - |
| Impedance - Primary (Ohms) | - |
| Impedance - Secondary (Ohms) | - |
| DC Resistance (DCR) - Primary | 65mOhm |
| DC Resistance (DCR) - Secondary | 100Ohm |
| Transformer Type | General Purpose |
| Frequency Range | - |
| Frequency Response | - |
| Voltage - Isolation | - |
| Insertion Loss | - |
| Return Loss | - |
| Power Level | - |
| Operating Temperature | -34°C ~ 85°C |
| Approval Agency | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.333" L x 0.315" W (8.45mm x 8.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.331" (8.40mm) |
| Termination Style | PC Pin |
The following parts include "619391LF" in Silicon Labs 619391LF.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.