Vishay General Semiconductor - Diodes Division 5KP64A-E3/54
Part No.:
5KP64A-E3/54
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC P600
Shipping
5KP64A-E3/54 Information
Manufacturer:
Series:
TransZorb®
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
48.5A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)