Littelfuse Inc. 5KP28CA-HRA-B
Part No.:
5KP28CA-HRA-B
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC P600
Shipping
5KP28CA-HRA-B Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
112.3A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)