Littelfuse Inc. 5KP220CA-HRA
Part No.:
5KP220CA-HRA
Description:
TVS DIODE 220VWM 371.1VC P600
Shipping
5KP220CA-HRA Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
220V
Voltage - Breakdown (Min):
244V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
371.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13.7A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TA)