Littelfuse Inc. 5KP200CA-HRA
Part No.:
5KP200CA-HRA
Description:
TVS DIODE 200VWM 329.2VC P600
Shipping
5KP200CA-HRA Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
200V
Voltage - Breakdown (Min):
222V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
329.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.5A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TA)