Littelfuse Inc. 5KP190CA-HRA
Part No.:
5KP190CA-HRA
Description:
TVS DIODE 190VWM 310VC P600
Shipping
5KP190CA-HRA Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
190V
Voltage - Breakdown (Min):
211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
310V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.5A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TA)