Littelfuse Inc. 5KP180A-HRA
Part No.:
5KP180A-HRA
Description:
TVS DIODE 180VWM 292VC P600
Shipping
5KP180A-HRA Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
180V
Voltage - Breakdown (Min):
200V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
292V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
17.5A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TA)