Littelfuse Inc. 5KP150A-HRA
Part No.:
5KP150A-HRA
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC P600
Shipping
5KP150A-HRA Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
150V
Voltage - Breakdown (Min):
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
21A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TA)