Vishay Sprague 593D225X0050D2TE3
Part No.:
593D225X0050D2TE3
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 50V 2917
Shipping
593D225X0050D2TE3 Information
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
800mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)