Vishay Sprague 592D476X06R3B2T12H
Part No.:
592D476X06R3B2T12H
Package:
1611 (4028 Metric)
Description:
CAP TANT 47UF 20% 6.3V 1611
Shipping
592D476X06R3B2T12H Information
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.4Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)