Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 4AT303R44T1A |
| Manufacturer | North Star Sensors LLC |
| Series | 4A |
| Package/Case | Bead |
| Packaging | Bag |
| Product Status | Active |
| Resistance in Ohms @ 25°C | 30k |
| Resistance Tolerance | ±0.1°C |
| B Value Tolerance | - |
| B0/50 | 3891K |
| B25/50 | 3934K |
| B25/75 | 3967K |
| B25/85 | 3978K |
| B25/100 | 3991K |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Power - Max | - |
| Length - Lead Wire | 3.00" (76.20mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
The following parts include "4AT303R44T1A" in Silicon Labs 4AT303R44T1A.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.