Delevan 4564-182J
Part No.:
4564-182J
Description:
FIXED IND 1.8MH 100MA 9 OHM TH
Shipping
4564-182J Information
Inductance:
1.8 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
100 mA
DC Resistance (DCR):
9Ohm Max
Q @ Freq:
90 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant:
1MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C
Inductance Frequency - Test:
252 kHz
Size / Dimension:
0.340" Dia (8.64mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)