Delevan 4564-153J
Part No.:
4564-153J
Description:
FIXED IND 15MH 40MA 60 OHM TH
Shipping
4564-153J Information
Inductance:
15 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
40 mA
DC Resistance (DCR):
60Ohm Max
Q @ Freq:
100 @ 79.6kHz
Frequency - Self Resonant:
400kHz
Ratings:
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C
Inductance Frequency - Test:
79.6 kHz
Size / Dimension:
0.340" Dia (8.64mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)