3SM121MZB1UA.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 3SM121MZB1UA |
| Manufacturer | 3S (Solid State System) |
| Series | 3S MEMS |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Product Status | Active |
| Type | MEMS (Silicon) |
| Output Type | Analog |
| Direction | Omnidirectional |
| Frequency Range | 100 Hz ~ 10 kHz |
| Sensitivity | -38dB ±1dB @ 94dB SPL |
| S/N Ratio | 66dB |
| Impedance | 200 Ohms |
| Voltage - Rated | - |
| Voltage Range | - |
| Current - Supply | 80 µA |
| Port Location | Bottom |
| Ratings | - |
| Termination | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.148" L x 0.118" W (3.76mm x 3.00mm) |
| Height (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Shape | Rectangular |
| Grade | - |
| Qualification | - |
The following parts include "3SM121MZB1UA" in Silicon Labs 3SM121MZB1UA.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.