32001505FEU.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 32001505FEU |
| Manufacturer | MIPOT |
| Series | MiP |
| Package/Case | 52-BLGA Module |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Programmable | - |
| RF Family/Standard | General ISM < 1GHz |
| Protocol | LoRa™ |
| Modulation | 2FSK |
| Frequency | 868.1MHz ~ 869.525MHz |
| Data Rate | 4.8kbps |
| Power - Output | 14dBm |
| Sensitivity | -135dBm |
| Serial Interfaces | I2C, LPUART, SPI, UART |
| Antenna Type | Antenna Not Included |
| Utilized IC / Part | - |
| Memory Size | - |
| Voltage - Supply | 2.1V ~ 3.6V |
| Current - Receiving | 11mA |
| Current - Transmitting | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
The following parts include "32001505FEU" in Silicon Labs 32001505FEU.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.