Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 2SC4570-T1-A |
| Manufacturer | Renesas Electronics Corporation |
| Series | - |
| Package/Case | SC-70, SOT-323 |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 12V |
| Frequency - Transition | 5.5GHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | - |
| Gain | 5dB |
| Power - Max | 120mW |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 40 @ 5mA, 5V |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 30mA |
| Operating Temperature | 125°C (TJ) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SC-70 |
The following parts include "2SC4570-T1-A" in Silicon Labs 2SC4570-T1-A.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.