Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 2306454-3 |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Shield Finger |
| Shape | - |
| Width | 0.039" (1.00mm) |
| Length | - |
| Height | 0.091" (2.30mm) |
| Material | Copper Alloy |
| Plating | Gold |
| Plating - Thickness | - |
| Attachment Method | Solder |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
The following parts include "2306454-3" in Silicon Labs 2306454-3.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.