Littelfuse Inc. 20KPA96CA-B
Part No.:
20KPA96CA-B
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 96VWM 155VC P600
Shipping
20KPA96CA-B Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
96V
Voltage - Breakdown (Min):
107.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
155V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
130.3A
Power - Peak Pulse:
20000W (20kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)