Littelfuse Inc. 20KPA68CA
Part No.:
20KPA68CA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 68VWM 110VC P600
Shipping
20KPA68CA Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
68V
Voltage - Breakdown (Min):
76V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
110V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
183.6A
Power - Peak Pulse:
20000W (20kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)