Littelfuse Inc. 20KPA64CA
Part No.:
20KPA64CA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 64VWM 104VC P600
Shipping
20KPA64CA Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
104V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
194.2A
Power - Peak Pulse:
20000W (20kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)