Littelfuse Inc. 20KPA60A
Part No.:
20KPA60A
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 60VWM 97.6VC P600
Shipping
20KPA60A Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
60V
Voltage - Breakdown (Min):
67V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
97.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
207A
Power - Peak Pulse:
20000W (20kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)