Littelfuse Inc. 20KPA36A
Part No.:
20KPA36A
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 36VWM 61.5VC P600
Shipping
20KPA36A Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
61.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
328.5A
Power - Peak Pulse:
20000W (20kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)