Littelfuse Inc. 20KPA34A-B
Part No.:
20KPA34A-B
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 34VWM 57.5VC P600
Shipping
20KPA34A-B Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
34V
Voltage - Breakdown (Min):
38V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
57.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
351.3A
Power - Peak Pulse:
20000W (20kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)