Littelfuse Inc. 20KPA32CA
Part No.:
20KPA32CA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 32VWM 54.3VC P600
Shipping
20KPA32CA Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
32V
Voltage - Breakdown (Min):
35.74V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
54.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
372A
Power - Peak Pulse:
20000W (20kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)