Littelfuse Inc. 20KPA28CA
Part No.:
20KPA28CA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 28VWM 48VC P600
Shipping
20KPA28CA Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.28V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
420.8A
Power - Peak Pulse:
20000W (20kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)