Littelfuse Inc. 20KPA26A
Part No.:
20KPA26A
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 26VWM 44.7VC P600
Shipping
20KPA26A Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
29.04V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
44.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
451.9A
Power - Peak Pulse:
20000W (20kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)